| onsdag, 9 december, 2009 | ||
| 18:00 | till | 22:00 |
OBS! byte av lokal. Vi återgår till Underbara bar där vi var tidigare. Puben har lagom mycket folk vid afterworkdags så att vi får plats och kan höra varandra. Titta in en liten stund eller stanna till den sista går hem. Känner du ingen som ska dit så leta efter sameflaggan som står på ett bord och du får nya vänner. Kanske sitter det redan någon där som du redan känner. Vem vet?
Plats: Underbara Bar, Östgötagatan 33 (i källaren, förväxla inte med Bara Bistro Bar som ligger i gatuplanet)
(T) Medborgarplatsen på Söder.
Tid: Drop in från 18.


Bra hemsida tycker jag
lars-ove gavelin
Jag vill tacka gruppen PUB-besökare för en trevlig kväll,trots lite motstånd i begynnelsen.
Motståndet bestod av uppträdande på första stället,andra bara 4-platser lediga,PUB No3 alla bord bokade.Slutligen ledde någon oss till PUB No4 som på beställning hade lite folk och likaså ingen dunka-dunka musik på högsta volym.vilket gav oss ett fint samtalsklimat och lite lågmäld jojk i bakgrunden av Per Niila. Trots allt motstånd växte gruppen till 10-12 personer.
Till nästa PUB-kväll(12 januari)skall det fungera bättre,då vi har en särskilt ansvarig PUB-värdinna kan vi kalla henne.Nästa PUB år disponerar vi troligen egen lokal i PUBen.
Som tack till våran PUB-värdinna och hennes arbete tycker jag fler kan ansluta sig till våra trevliga PUB-kvällar med fördjupade samtal och lösningar av världsproblemen att inte förglömma
den delade värmen mellan oss.
Med hopp om ett större PUB besökarantal näst kommande år /Leif